İlk kafa nakli gerçekleşecek

13
738

İnsanın bütün organları ile ilgili nakil haberlerini tıp dünyasında yoğun bir şekilde duymaktaydık. Ancak aldığımız haber bizi çok şaşırttı diyebilirim. Çünkü kafa nakli ile ilgili bu çılgın haberimizi okuyunca sizler de çok şaşıracaksınız.

Valery Spiridonov adlı kişi vücudunun neredeyse yüzde seksenini kullanamaz vaziyette. Uyumlu bir vücuda sadece kafasının naklinin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Tıp dünyası tarafından intihar olarak nitelendirilen bu nakil Valery Spiridonov tarafından heyecanla bekleniyor. Bunun sebebi ise geri kalan ömrünü daha sağlıklı bir vücut ile ve yürüyerek yaşamak. Bu çılgın operasyonu yürütecek olan doktorun daha önce fare omuriliği ile ilgili çalışmalar yürüttüğünü ve başarılı neticeler aldığı haberlerini biliyorduk.

Detaylarını merak ettiğimiz bu ilginç olayın detaylarını takipçilerimize iletmeye devam edeceğiz.

13 YORUMLAR

  1. dalak böbrek kol bacak derken şimdi kafa nakli başladı yakında insanı komple nakil edecekler bilim gerçekten tehlikeli bir o kadar da hayat kurtarıcı ilerliyor

  2. bu biraz hayal gibi geliyor adam kaza geciiyor sinirleri tahrip oluyor bir daha hiç ayağa kalkamıyor bunda kesik bir sinir sistemi söz konusu sadece intihar.

  3. Büyük bir merakla bekliyorum. Teknolojinin bu kadar geliştiğine şahit olmakta ayrı bir heyecan. Umarım ameliyat başarılı bir şekilde gerçekleşir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here