Facebook önlem alıyor

11
723

Fotoğraf hırsızlığı ile kötü niyetli insanların dolandırıcılık faaliyetinden bulunması üzerine Facebook ekibi bir takım önlemler almaya başladı. En büyük sorun Facebook üzerinden insanların profil fotolarını kullanarak sahte profiller oluşturup insanların dolandırılıyor olması. Bunun da ötesinde bayanların fotoğraflarının kötü niyetli insanlar tarafından kullanılıyor olması.

Şu an Hindistan’da aktif olan yeni önlem ile profil fotoğrafı paylaşılamayacak, indirilemeyecek, mesaj olarak gönderilemeyecek. Hemen akla ekran görüntüsü alınması geliyor haliyle. Buna da çözüm bulundu ve profil fotoğraflarının ekran görüntüsünün alınması engellendi.

Yakında ülkemize de gelecek olan bu özellik ile dolandırıcılık olaylarının azalması hedefleniyor.

11 YORUMLAR

  1. facebook doğru bir adım atmış ama adam başka bir fotoğraf makinası ile cekip yapar gene alır tam cözüm değil facebok telefon no onaylı profil görüntüsü oluşturmadıktan sonra biraz zor görünüyor.

  2. Tüm sosyal medya sitelerinin yapması gereken adımlar aslında, her ne kadar yeterli olup olmayacağı ayrı bir mesele olsa da bir yerlden başlamak gerekiyor.

  3. Ögeyi denetle ile o resimler yine alınır. İnternet bir özgür dünya asla bu tür şeylere kısıtlama koyamazsınız boşuna vakit kaybı.

  4. Yani bilinçli veya uzman bir internet kullanıcısı bu engellemeye nasıl takılabilir ki ? Var mı sizin bir öneriniz ? Bence hiç bir şekilde engelleyemezler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here